V času jesenskih počitnic je bilo prisotnih manj otrok, predvsem v starejši skupini. Med otroki sta se pojavila vnetje oči in kašelj.

Najmlajši otroci so že zelo pogumni. Spoznavali so jesenske sadeže in jih tudi okušali. Brez težav se vključujejo v skupne dejavnosti.

V skupini sredincev je bila prisotna dijakinja 2. letnika Srednje vzgojiteljske šole Jesenice. Dotaknili so se tem o bontonu, zdrave hrane in rdeče niti našega vrtca – Spoštuj sebe in druge.

Najstarejša skupina otrok je odšla na Črnivec, kjer so si ogledali čebelnjak. S svetovalno delavko Tatjano so nadaljevali projekt Učimo se upravljati s čustvi. Vsakodnevno so opazovali spremembe v naravi.

Vse skupine so obiskale knjižnico. Na tradicionalnem slovenskem zajtrku nas je obiskal čebelar Grega, ki nam je podrobno predstavil delo čebelarja, čebele in njihove izdelke.

Dve skupini sta sodelovali pri projektu Hofer koledar. Z gasilci Brezje smo izvedli evakuacijsko vajo.

V vseh skupinah potekajo priprave na pravljični december.

Strokovne delavke smo okrasile garderobo in hodnik.