Mesec oktober je bil zelo pester. Kar nekaj bolezni je bilo prisotnih med otroki.

Najmlajši so se že navadili na vrtec, tako da so se lahko brez težav tehtali in merili. Seznanili so se z zgodbo Razbita buča, spoznali živali v njej in si ogledali »ta pravo« bučo.

Sredinci so spoznali vse o ježku, peli so pesmi in igrali na male instrumente. Nekaj časa so posvetili prijateljstvu, izvajali so igre v paru.

Najstarejši otroci so nadaljevali z Veselim bralčkom, reševali delovne liste, praznovali rojstne dneve prijateljev in izvajali dejavnosti na temo »trajnostni razvoj«.

Vse skupine so obiskale knjižnico. Zaključili smo s papirno akcijo. Sredinci in najstarejši otroci so odšli z vozom po vasi od hiše do hiše in zbirali star papir.

Nekaj časa smo namenili tednu otroka.

Najstarejši otroci so pripravili podnebni štafetni tek. Tekli so vsi otroci iz vrtca Brezje.

Strokovne delavke so sodelovale v projektu DEKD. Izvajale so različne delavnice (peka medenjakov, izdelovanje kozolcev, oblikovanje Ajdovske deklice).

Imeli smo jesensko srečanje s starši.

V vseh treh skupinah je ravnateljica izvajala hospitacije.