V okviru projekta Red je vedno pas pripet smo v mesecu aprilu poskrbeli za ozaveščanje otrok in staršev o pomembnosti uporabe varnostnih pasov med vožnjo. V enoti Radovljica smo si ogledali in preizkusili demo sedež. Otroci so se urili v pripenjanju medvedka v lupinico. Na sprehodih smo poglobljeno opazovali promet in različna vozila ter se učili varne hoje po bolj prometnih delih mesta in uporabe odsevnih sredstev.

O varnem in pravilnem  vedenju v prometu so nas poučili tudi medobčinski redarji, ki so nas obiskali v našem vrtcu.

Ustvarjali smo velikonočne dekoracije in pirhe.

Tudi v tem mesecu smo sodelovali s Knjižnico ATL Radovljica in prisluhnili zanimivim pravljicam knjižničark.

Dan zemlje smo obeležili z urejanjem gredic v vrtičku.

Starejši otroci so nabrali regratove cvetove, iz katerih so skuhali okusni regratov med, ki pomaga pri ohranjanju zdravja in dobrega počutja.