V mesecu oktobru nam je bilo vreme naklonjeno, zato smo lahko izvedli vse načrtovane dejavnosti.

Pričeli smo s tednom otroka. Pridružile so se nam dijakinje Srednje šole Jesenice, ki so opravljale prakso.

V okviru projekta Pasavček nas je obiskal policist, ki nam je razkazal opremo policista in policijsko vozilo. Z njim smo se vse skupine našega vrtca odpravile na sprehod po okolici Lesc.

Na igrišču smo izvedli srečanje v okviru projekta Dnevi evropske kulturne dediščine. Otroci iz skupin Hobotnice, Galebi, Morske zvezde in Ladjice so nastopili s plesno točko, prepevanjem pesmi in deklamacijo. Razstavili so makete, ki so jih izdelali otroci.

Vse skupine so se udeležile Teka podnebne solidarnosti na igrišču OŠ Lesce. Povabili smo tudi  župana Cirila Globočnika, ki je z najmlajšimi otroki tekel štafetni tek.

Na igrišču smo izvedli jesensko srečanje z delavnicami. Izvedli smo tudi evakuacijsko vajo. Gasilci so nam predstavili svoja vozila in opremo v le-teh.