V prazničnem decembru smo v vseh skupinah izvajali dejavnosti na temo Iščemo hiško za božično miško: izdelovanje novoletne dekoracije, krasitev novoletne jelke, izdelovaje izdelkov za bazar, prepevanje pesmic, izdelovanje voščilnic, gibalno dopoldne …

5. 12. smo prebrali knjigo Miklavž prihaja (Konrad Richter), napisali pismo Miklavžu in se pogovarjali o tradiciji miklavževanja.  6. 12. smo se razveselili Miklavževih dobrot.

7. 12. smo izvedli novoletno srečanje za otroke in njihove starše (sprehod z lučkami in novoletni bazar).

13. 12.  nas je obiskal dedek Mraz s čarovnikom Tonijem in obdaroval otroke s knjigami.

Na pravljičnem dopoldnevu smo prebirali knjige s praznično vsebino.

15. 12. nas je obiskala knjižničarka Jera Tavčar iz knjižnice ATL Radovljica.

20. 12. smo strokovne delavke otrokom zaigrale igrico Iščemo hiško za božično miško.

22. 12. smo koledovali pri sosedih.

23. 12. smo imeli novoletni ples, po njem pa slavnostno kosilo ob svečkah.

Po skupinah smo praznovali rojstne dneve otrok rojenih v tem mesecu.

V skupini Ježki in Zajčki otroci pridno berejo knjige za Veselega bralčka.

Od 27. do 30. 12. je bil naš vrtec zaprt, dežuren je bil vrtec v Radovljici.