V mesecu maju smo se pogovarjali o travniku in življenju na njem.

Na igrišču smo urejali eko vrt in nanj posadili zelišča in mlade rastline.

Račke, Ježki in Zajčki so se odpravili na zaključni izlet v živalski vrt (sredstva za vstopnino so črpali iz Sklada vrtca Posavec).

Vse skupine so se odpravile na izlete v bližnjo okolico vrtca (Ljubno, Stovc, Otoče, igrišče Prug …).

13. 5. smo si Mucki in Polžki ogledali predstavo Lačna gosenica v izvedbi Teatra za vse (sredstva iz Sklada vrtca Posavec).

20. 5. smo se fotografirali po skupinah.

25. 5. sta nas obiskala policista in nam predstavila svoje delo in pripomočke, ki jih pri tem uporabljata.

Otroci, ki jeseni odhajajo v šolo, so z reševanjem nalog sodelovali na ciciveselošolskem dnevu.

Na igrišču, na otočku in v telovadnici smo pripravili gibalne poligone, gibalne minutke in igre za sproščanje.

V maju smo sodelovali v zbiralni akciji Pomoč slovenskim otrokom, ki se je zaključila v začetku junija.  Zbirali smo hrano z daljšim rokom uporabe, higienske pripomočke in pralna sredstva.

Otroci s starši pridno prinašajo zvezke za dobrodelno akcijo Pokloni zvezek.

V Zajčkih je obvezno prakso opravljala študentka Pedagoške fakultete Katja Lavrinc.

Zaključili smo s projektoma Pasavček in Eko vrtec.