V začetku oktobra smo v vseh skupinah izvajali dejavnosti na temo Jesen. Prepevali smo jesenske pesmi, spoznavali jesenske plodove in se igrali z njimi.

Vse skupine smo se odpravile na jesenske izlete v okolico vrtca, kjer smo opazovali naravo v tem letnem času.

Od 3. do 7. 10. smo izpeljali teden otroka na temo Skupaj se imamo dobro.

4. 10. je Ježke in Zajčke obiskala medicinska sestra (pogovor o zdravih zobeh in prehrani, prikaz pravilne tehnike umivanja zob, risanje zdrave hrane).

5. 10. smo v okviru DEKD izdelovali dražgoške kruhke z go. Bredo Tolar.

6. 10. so imeli v Zajčkih uro družabnih iger z go. Moniko Stojko.

12. 10. smo v sodelovanju s hišnikom g. Izidorjem Arihom izvedli kostanjev piknik na igrišču. Kostanj so nabrali Ježki in Zajčki.

12. in 13. 10. smo imeli jesenska srečanja s starši (izrezovanje buč, barvanje buč za dekoracijo vrtca, izdelovanje izdelkov iz divjega kostanja, razstava buč pred vrtcem).

Po skupinah so strokovne delavke otrokom zaigrale lutkovni igrici oziroma kamišibaj Razbita buča in Jabolko.

S pomočjo staršev smo uspešno izpeljali papirno akcijo in napolnili zabojnik.

V skupinah Zajčki in Ježki so pričeli s predšolsko bralno značko Veseli bralček.

Na igrišču smo grabili jesensko listje in pospravili igrače.