V mesecu aprilu je prevladovala tema vreme. V starejših skupinah je praktikantka Z. na to temo pripravila različne zanimive dejavnosti.

Obiskala nas je sestra Alenka, ki nam je, v sklopu zdravstvene preventive, predstavila temo čiste roke. Na otrokom zanimiv način je predstavila umivanje in pomen higiene rok.

V aprilu smo praznovali veliko noč. Srednji dve skupini sta iskali velikonočno presenečenje. Vsi skupaj smo pripravili velikonočno razstavo izdelkov. Le-te smo razstavili nekaj dni pred praznikom, tako da je bil vrtec lepo okrašen. Za natečaj smo izdelali velikonočne voščilnice.

S pomočjo hišnikov smo uredili novo cvetlično gredo na igrišču. Lotile smo se tudi spomladanskega čiščenja okolice vrtca.

Najstarejši otroci so obiskovali tečaj rolanja, ki ga je vodil gospod Matej Pagon. Skupaj z vzgojiteljicami so otroci rolali pri gasilnem domu.

Najstarejši otroci so se z avtobusom odpravili v Radovljico, kjer so si ogledali glasbeni koncert v Glasbeni šoli Radovljica.