V tednu otroka smo organizirale skupne dejavnosti otrok celega vrtca:

• Gibalni dan na skupnem poligonu.
  • Starejši so obiskali knjižnico in začeli s projektom Z nahrbtnikom v knjižnico, v ostalih skupinah so prebirali zgodbico v vrtcu.
  • Glasbeno dopoldne ob prepevanju in spremljavi s kitaro.
  • Ogled igrane predstave gledališča Smejček; Indijanci v dolini miru.
  • Dan slovenskih risank ( Bojan), igralni dan po igralnicah.
  • Otroci iz skupine Metulji so obiskali staro kovačnico Vigenjc Vice in si ogledali ročno kovanje žebljev.
  • Obiskali so tudi muzej in si ogledali hiše in življenje v Kropi nekoč.
  • Opravili so jesenski planinski izlet v Cutov laz z opazovanjem in raziskovanjem jesenskega gozda, se igrali v gozdni igralnici.
  • Kostanjev piknik s starimi starši smo organizirali v dopoldanskem času. Otroci in strokovne delavke so se predstavili s kratkim kulturnim programom.
  • V prostorih garderobe je Tatjana uredila razstavo izvirnih slovenskih slikanic.
  • Metulji so dramatizirali zgodbe Debelo repo in Muca Copatarica. Z njimi so se predstavili mlajšim otrokom.
  • V ostalih dveh skupinah so spoznavali gozdne živali, prebirali zgodbice, peli in plesali.
  • Opazovali so spremembe v naravi, obiskali gozd in se igrali v njem.
  • V najmlajši skupini so se posvetili medvedom, organizirali medvedji kotiček, jih spoznavali preko vseh področij dejavnosti.
  • Na pobudo staršev otroka nas je obiskal policist Robert Bene in nam predstavil poklic policista in opremo z avtom.
  • V mesecu požarne varnosti so nas obiskali tudi gasilci z evakuacijsko vajo in predstavitvijo dela gasilcev.
  • V papirni akciji smo zbrali en zbiralnik papirja.