V mesecu juniju so se otroci pogovarjali o prihajajočih počitnicah in kako se ustrezno zaščititi pred soncem. Ustvarjali so morske motive za popestritev dekoracije v vrtcu. Otroci iz mlajše skupine so veliko delali in ustvarjali z domačim plastelinom in se razgibali na poligonu, ki je pripravil Matej Pagon.

Otroke obeh skupin je obiskala knjižničarka in jim povedala morsko pravljico ter pripravila igro lovljenja ribic, ob kateri so otroci urili fino motoriko.

Otroci iz starejše skupine so odšli do Osnovne šole Staneta Žagarja v Lipnici, kjer so se srečali z otroki iz vrtca v Kropi in učenci 1. ter 2. razreda osnovne šole. Učiteljici sta otrokom razkazali tudi notranje prostore šole, vsi pa so se lahko poigrali na šolskem igrišču. Na vroč junijski dan so se otroci hladili in igrali ob igrah, ki so jih pripravili prostovoljni gasilci iz Kamne Gorice.

Najstarejši otroci v skupini so tekmovali na prireditvi Gibajmo se skupaj v Lescah.

Kot zaključek šolskega leta sta obe skupini v vrtcu organizirali tudi zaključno srečanje otrok in staršev.