alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
Skoči na glavno vsebino

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-oktober 2023

V mesec oktober smo zakorakali z obiskom gasilcev. Gasilci  iz PGD Kamna Gorica so otrokom predstavili opremo in vozilo s prikolico, ki jo uporabljajo pri svojem delu. Uspešno smo izvedli tudi vajo evakuacije. Ostale dni v mesecu so otroci jesensko ustvarjali in...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-september 2023

Mesec september smo poimenovali kar uvajalni mesec, saj se otroci navajajo na nove skupine, prijatelje, prostore vrtca in vzgojiteljice. Velik poudarek smo dali na igro, ob kateri so se otroci seznanjali s pravili v igralnici, prepevanje pesmi, socialne igre in tako...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-junij 2023

V mesecu juniju smo se posvetili temi počitnice, ki je zajemala igre z vodo, raziskovanje – kaj najdemo pod vodo in kaj na vodi (v morju ali jezeru). Velik poudarek smo dali na to, kako se zaščititi pred škodljivimi sončnimi žarki (otroci so izdelali plakat, opazovali...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-maj 2023

V mesecu maju so se otroci iz mlajše skupine posvetili vremenu, se o njem pogovarjali, izdelali vremenski koledar in naredili poskus »dež« v kozarcu. Raziskovali so travnik, opazovali žuželke v kozarcu in jih izdelovali iz papirja. Otroci iz starejše skupine so...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-april 2023

V mesecu aprilu smo z otroki pripravili velikonočni bazar. Na bazarju smo ponudili različne unikatne izdelke otrok in vzgojiteljic, znesek od bazarja pa je odšel v Sklad enote Kamna Gorica. V tem mesecu so otroci prisluhnili pravljicam na temo kokoši, jajc in zajčkov....

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-marec 2023

Marec je bil v  naši enoti posvečen različnim praznovanjem. Otroci so  izdelali čestitke ob dnevu žena, za dan očetov in izdelek ob materinskem dnevu. Pogovarjali smo se o družinah, izdelali plakat s fotografijami družin otrok, ob katerem so pripovedovali o...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-februar2023

Mesec februar smo poimenovali mesec kulture. Otroci so se seznanjali s slovensko zastavo, grbom, himno in protokolom ob poslušanju le-te. Preko izdelave plakata so otroci spoznali pesnika dr. Franceta Prešerna, zanimivosti iz njegovega življenja in njegova dela....

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica – januar 2023

V mesecu januarju smo se razveselili snega in se veliko igrali na prostem (kepali in naredili snežaka). Na temo Ringa raja zima nam nagaja in V deželi pingvinov so otroci spoznavali življenje pingvinov in si v knjigah ogledali polarne živali. Seznanjali so se z...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-december 2022

V praznični mesec december smo zakorakali s temo Veseli december. Otroci obeh skupin so se vsak dan zbrali v garderobi pred adventnim koledarjem, kjer so se skrivale različne naloge. Tako so otroci miklavževali (napisali pismo Miklavžu, se posladkali s prinešenimi...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-november 2022

V začetku meseca novembra je otroke v vrtcu obiskala knjižničarka gospa Silva Kos. Otrokom je predstavila knjigi na temo živali in toplih oblačil, ki sta bili temi v mesecu novembru. Otroci iz starejše skupine so se seznanjali s poklicem zdravnik in skrbjo zase....

več...
Dostopnost