Naravoslovne delavnice z malimi živalmi so otroci sprejeli z navdušenjem in veseljem. Marsikateri otrok je premagal strah in se spoprijateljil z živaljo, ki se je je prej bal.

Na predvečer praznika gregorjevo so starši z otroki spuščali barčice, ki so jih izdelali skupaj, v vrtcu pa pobarvali in okrasili.

V tem mesecu so vse tri skupine obiskale prostovoljke OŠ Staneta Žagarja Lipnica. Pod mentorstvom svetovalne delavke so izvedle delavnice po skupinah (naravoslovne s poskusi in spoznavanjem gozdnih živali in pravljično uro za najmlajše). Gozdne živali naše okolice nam je predstavil tudi lovec (oče naših varovancev).

V eni od skupin so dobili nagradno predstavo iz projekta Pasavček. Vse otroke v vrtcu je tudi presenetila maskota Pasavčka.

Otroci so opazovali spremembe v naravi, cvetlice,  praznovali prihod pomladi in ustvarjali za praznik velika noč. Za zadnji dan so nam velikonočni zajčki pripravili iskanje skritega zaklada.