V mesecu juniju smo začeli v znamenju zaključnih srečanj skupin.

Z izdelki delavnic, ki so potekale v maju – vsaka skupina je izdelala izdelek na temo “Tek podnebne solidarnosti”, smo na hodniku vrtca priredili razstavo izdelkov.

Izvedli smo še eno razstavo, in sicer na Šobcu “Turizem in vrtec – športni turizem”.

Skupine predšolskih otrok so ta mesec uspešno predale ključ mlajšim prijateljem. Ključ so morali njihovi nasledniki pridobiti z nalogami, ki so jim jih zadali starejši otroci.

Ker je bilo toplo in lepo vreme, smo si lahko privoščili piknik na igrišču. Otroci so lahko jedli kosilo malo drugače kot ponavadi – na prostem.

Otroci vseh skupin so se v tem mesecu posladkali. Odpeljali smo jih na sladoled (sredstva iz denarnega sklada).

Prav tako smo vse otroke na asfaltnem igrišču razveselili z zabavnim napihljivim gradom, kjer so zelo uživali v igri (prav tako sredstva iz denarnega sklada).

V tem mesecu so potekali izleti. Še nekaj skupin ni obiskalo kmetije Smolej, zato so se odpravili na končni izlet z avtobusom na Planino pod Golico.