Zadnji mesec v letošnjem šolskem letu je bil v največji meri namenjen druženju, srečanjem ter sladkanju.

Sladkanju zato, ker si zadnje dni vedno rezerviramo za sladoled, ki si ga lahko privoščimo iz našega sklada in ker v junijskih mesecih praznujemo rojstne dneve otrok, ki ga sicer praznujejo v poletnih mesecih. Mesec junij pa je tudi mesec zaključnih srečanj, zato smo se družili tako v dopoldanskem času že v vrtcu kot tudi v popoldanskem z družinami. Poleg tega so se Pingvini odpravili na izlet z vlakom v Žirovnico, Rakci so veliko telovadili in se odpravili na izlet do Šobca, Delfini so šli na ogled letalskega centra na letališče, nekaj skupin je obiskala zdravstvena sestra in nam povedala veliko zanimivega o higieni rok. Ribice so se gibale na prostem in si pripravile kolesarski poligon, otroci iz skupine Hobotnice so pripravile igro za vse z naslovom Gozdna ura, Morske zvezde in Galebi so pripravili razstavo v knjižnici na temo Poletni živ-žav, Ladjice pa so poskrbele za poletno dekoracijo po celem vrtcu. Na kratkem izobraževanju sta bili tudi dve dijakinji 1. letnika SVŠ Jesenice, ki sta se tako prvič srečali z delom z najmlajšimi.

Najstarejši otroci pa bodo kmalu prestopili šolski prag in predali so »ključ« mlajši generaciji. Vendar ni šlo čisto lahko, otroci so morali opraviti kar nekaj nalog. Uspelo jim je, prevzeli so vajeti v našem vrtcu. Najstarejšim otrokom želimo veliko uspehov v šolskih klopeh, vsem skupaj pa VESELE POČITNICE!