V mesecu februarju smo po skupinah izvajali dejavnosti na teme Zima, Pasavček, Kultura po naše in Pust.

Ob kulturnem dnevu smo spoznavali državne simbole in se pogovarjali o pesniku Francetu Prešernu. V telovadnici smo pripravili prireditev ob državnem prazniku. Ga. Mojca Kapus nam je recitirala pesem Povodni mož ob power point predstavitvi. Prebirali smo otroško literaturo ter se igrali bibarije in prstne igre.

Pripravili smo veselo pustovanje s pustnim plesom in sprevodom po Posavcu. Prepevali smo pustne pesmi ob spremljavi malih ritmičnih inštrumentov, izdelovali pustne maske in prebirali knjige na to temo.

Otroke 2. starostnega obdobja je obiskal dipl. zdravstveni tehnik in jih poučil o skrbi za ustno zdravje.

S plesnim nastopom Ko ko ko (Čuki) smo sodelovali na prireditvi Dan vrtca v Radovljici.

Hodili smo na izlete in sprehode v okolico vrtca in gozd, v telovadnici pa smo izvajali vadbene ure in gibalne minute.

Polžki in Račke so sodelovali na natečaju Naravne in druge nesreče z naslovom Požar v naravi URSZR Kranj, Polžki in Mucki pa na natečaju Eko paket.

Na mednarodnem natečaju Bodi umetnik smo Polžki, Račke, Ježki in Zajčki dobili priznanja.