V vseh skupinah smo izvajali dejavnosti v povezavi s poletjem (travnik, morje, skrb za naravo in svoje telo). Veliko dejavnosti smo izvedli na prostem. Z otroki smo se pogovarjali o tem, kako se zaščitimo pred soncem in jih spodbujali k zadostnemu pitju vode.

Za bodoče prvošolce smo pripravili slavnostni zaključek. Ob prepevanju pesmic, podelitvi priznanj in pogostitvi smo se poslovili od Zajčkov. Vse skupine je obiskala knjižničarka Katja Bevk.

Zajčki in Ježki so z vlakom odšli v Radovljico na ogled mesta in v slaščičarno Vidic na sladoled. Za ostale tri skupine je sladoled pripeljal hišnik Jošt in z njim smo se posladkali na igrišču. Denar za sladoled smo koristili iz Sklada vrtca Posavec.

V vročih dneh smo vzgojiteljice za vse skupine pripravile igro z vodo.

V začetku junija smo pripravili zaključna srečanja za otroke in starše iz vseh skupin. Dokončali in uredili smo osebne in likovne mape ter jih razdelili otrokom.

Polžki, Ježki, Račke in Zajčki so zaključili s projektom Mali sonček. Otrokom smo podelili diplome in medalje.

Po skupinah smo praznovali rojstne dneve otrok rojenih v juniju in poletnih mesecih.