V mesecu maju smo se pogovarjali o travniku in življenju na njem, spoznavali matematične pojme in izvajali kemijske poskuse.

Na igrišču smo urejali eko vrt ter nanj posadili zelišča in mlade rastline.

Račke in Ježki so se odpravili na zaključni izlet v vojašnico na Bohinjsko Belo.

Otroci iz skupine Račke so zaigrali dramatizacijo Palček Pohajalček, Tinkara Šmid pa nam je pripravila koncert z violino.

Vse skupine so se odpravile na spomladanske izlete v bližnjo okolico vrtca (Ljubno, Otoče …).

Zajčki so obiskali šolo v Ljubnem in se spoznali z učiteljico. Z reševanjem nalog so sodelovali na Ciciveselošolskem dnevu.

Otroci, ki jeseni odhajajo v šolo, so zaključili s tečajem rolanja. Pripravljali so se na mini olimpijado, ki pa je zaradi slabega vremena prestavljena.

Račke, Ježke in Zajčke sta v okviru programa Vzgoja za zdravje in zobna preventiva obiskala zdravstvena delavca.

Na igrišču, na otočku in v telovadnici smo pripravili gibalne poligone, gibalne minutke in igre za sproščanje.

Otroci s starši pridno prinašajo zvezke za dobrodelno akcijo Pokloni zvezek.

Zaključili smo s projektoma Pasavček in Eko vrtec.