Prijavili smo se na projekt Izobraževalnega centra Eksena ob Mednarodnem dnevu strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo 2023/2024, ki ga praznujemo 16. novembra. Letošnja tema projekta je Stop sovražnemu govoru – spoštujemo razlike med nami.

V petek, 17. 11., smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk. Za zajtrk smo jedli lokalno pridelano hrano ter se pogovarjali o zdravem prehranjevanju.

Strokovne delavke smo otrokom zaigrale lutkovno predstavo Razbita buča.

Z izdelovanjem smreke smo sodelovali v Hoferjevem natečaju.

V vseh skupinah smo ustvarjali za natečaj Bodi umetnik – Igraj se z mano.

Polžki so v okviru Eko šole sodelovali v mednarodnem fotografskem natečaju Rastem s hrano.

Izvedli smo jesensko čistilno akcijo na igrišču in v okolici vrtca.

Vse skupine smo se odpravile na sprehode in izlete v okolico vrtca (Otoče, Dobrava, Ljubno …)

Po skupinah smo praznovali rojstne dneve otrok rojene v tem mesecu.

Zajčki in Ježki s starši prebirajo knjige za bralno značko Veselega bralčka.

Pričeli smo s pripravami na praznični december in izdelovanjem novoletne dekoracije ter izdelkov za novoletni bazar.