V oktobru smo izvajali dejavnosti na temo Jesen. Spoznavali smo značilnosti jeseni, prepevali jesenske pesmi, spoznavali plodove in se igrali z njimi.

Vse skupine smo se odpravile na jesenske izlete in sprehode v okolico vrtca, kjer smo opazovali naravo v tem letnem času.

V začetku meseca smo izpeljali Teden otroka na temo Zakaji in zatoji radovednosti.

Zajčke in Ježke je obiskala knjižničarka Katja Bevk iz Knjižnice ATL Radovljica.

Ogledali smo si predstavo Klovna Jaka.

V okviru DEKD smo izvedli jesensko srečanje. Spoznavali smo staro obrt pletenje, ki sta nam jo predstavili gostji Silva Petrovič in Hana Pernuš.

Po skupinah so strokovne delavke otrokom zaigrale lutkovni igrici Razbita buča in Jabolko.

V Zajčkih so v sodelovanju s starši spoznavali poklic kuharja in hobi masaža obraza.

Z gasilci PGD Ljubno smo izvedli vajo evakuacije. Seznanili smo se z njihovim delom in opremo, ki jo pri tem potrebujejo.

Pogovarjali smo se o varni uporabi zaslona in na to temo izdelali oglasno desko v garderobi.

Vse skupine smo pripravile dan odprtih igralnic. Otroci so prehajali iz igralnice v igralnico in se  med seboj družili in igrali.

V skupinah Zajčki in Ježki so pričeli s predšolsko bralno značko Veseli bralček.