Poletje je prineslo dež, malo več sonca in pričakujoče počitnice, zato smo skupaj z otroki junija izdelovali poletno dekoracijo in risbe, ki že veselo visijo na stenah in obiskovalce vabijo k ogledu.

Glavne dejavnosti v  svojih skupinah se v vrtcu počasi zaključujejo, zato smo  izvedli zaključna srečanja s starši, dedki in babicami.  Srečanja smo izvedli na vrtčevskem igrišču, v igralnici, na ranču s konji, s pohodom na hrib (Sv. Peter) ter na otroškem igrišču Vrbnje. Praznovali smo  rojstne dneve otrok, ki bodo praznovali šele julija in avgusta, vendar jih zaradi počitnic  ne bo v vrtcu.

Predšolski otroci so obiskali osnovno šolo, in sicer so se podali v vse tri prve razrede A, B in C, kjer so  spoznali učiteljice in učilnice.  Na igrišču so predali ključ mlajšim skupinam, ki bodo od septembra naprej najstarejši. Opraviti so morali nekaj nalog in na igrišču poiskati skriti ključ.

Nekatere skupine so še zadnjič v tem šolskem letu obiskale pravljično uro v knjižnici in se odpravile v živalski vrt v Ljubljani. Obiskala  nas je sestra za preventivo, s katero smo se posvetili temeljitemu umivanju rok.

Raziskovali smo gozd in travnik, gozdne in travniške prebivalce, igrali družabne igre, opazovali rast sejančkov, skrbeli za vrt in ga zalivali. Vrtec je vključen v projekt Varno s soncem, ki smo ga v mesecu juniju še posebej poudarjali. Pogovarjali smo  se o primernih oblačilih, pokrivalih in zaščiti pred soncem nasploh. Skrbeli smo in bomo za zadosten vnos tekočine v telo in se večino časa poskušali zadrževati v senci.

Obiskali so nas starši in stari starši, ki so izvedli slikarsko delavnico, izdelovali sadna nabodala, grizike, pripravili kamišibaj zgodbico, predstavili Brazilijo skozi glasbo, prinesli kozice na ogled in se z nami poigrali. Obiskal nas je tudi uglaševalec klavirja, nam instrument podrobneje predstavil in nanj zaigral.

Predšolsko skupino je obiskala novinarka Gorenjskega glasa in s privoljenjem staršev fotografirala otroke pri igranju družabne igre Skriti zaklad, za katero je sodelavka prejela nagrado za inovacijo. Članek in fotografije smo si lahko ogledali v dveh časopisih – Gorenjski glas in Deželne novice.

V juniju smo imeli piknik na vrtčevskem igrišču in si postregli kosilo kar na travi, uspelo pa nam je  izvesti tudi Mini olimpijado, na kateri so »tekmovali« predšolski otroci in si za svojo vztrajnost prislužili kolajne. Pa naj bodo te kolajne dobra spodbuda za naprej.